18.04.2021 r., III Niedziela Wielkanocna

 

1.

W związku ze zbliżającymi się terminami Pierwszych Komunii Świętych uprzejmie informujemy, że termin Uroczystości nie ulega zmianie. Natomiast ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią dzieci przystąpią do Komunii w mniejszych grupach. Każda klasa na innej Mszy świętej. 16 i 23 maja będą więc po cztery Msze św. komunijne o godz. 9:00, 10:30; 12:00 i 13:30. Także dzieci przeżywające swoją rocznicę Komunii św. w niedzielę 9 maja będą miały swoje święto nie na jednej ale na dwóch Mszach świętych z podziałem na szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się na internetowej stronie parafialnej w zakładce I Komunia Święta 2021.

2.

Za tydzień, 25 kwietnia bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3.

Podczas rozmów z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zrodził się pomysł, by jako dar ołtarza ufundować monstrancję. Chcielibyśmy nabyć monstrancję do której mieści się duża hostia (zdecydowanie większa od używanej tradycyjnie) tak by podczas naszych piątkowych adoracji było jak najlepiej widać Najświętszy Sakrament. Monstrancja byłaby zarazem wotum naszej Parafii z racji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej i służąc nam przez kolejne lata byłaby wspomnieniem tego Jubileuszu. Dziś chcemy do tego projektu zaprosić wszystkich chętnych. Każdy kto chciałby stać się współfundatorem tej monstrancji może nim zostać wpłacając na konto parafialne (KONIECZNIE z dopiskiem „Na monstrancję” albo wrzucić pieniążki do specjalnej skarbony wystawionej w tym celu przed ołtarzem.

4.

Jutro, w poniedziałek o 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, Telwizji Trwam i dzieł przy nich powstałych.

5.

W czwartek, 23 kwietnia Uroczystość świętego Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte w naszym kościele w zwykłym porządku: 7:00; 18:00 i 18:30.

6.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

7.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

8.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile

02.05.2021 r., V Niedziela Wielkanocna

 

 

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.

Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 9 maja. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia.

 

NASZE PARAFIALNE OGŁOSZENIA

1.

Podczas rozmów z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zrodził się pomysł, by jako dar ołtarza ufundować monstrancję. Nabyliśmy monstrancję do której mieści się hostia zdecydowanie większa od używanej tradycyjnie, tak by podczas adoracji było jak najlepiej widać Najświętszy Sakrament. Monstrancja będzie zarazem wotum całej naszej Parafii za 100 lat istnienia Archidiecezji Łódzkiej. Każdy kto chciałby stać się współfundatorem tej monstrancji może wpłacić ofiarę na konto parafialne (KONIECZNIE z dopiskiem „NA MONSTRANCJĘ”) albo złożyć ofiarę do skarbony wystawionej w tym celu przed ołtarzem.

2.

Na majowe nabożeństwa zapraszamy codziennie o godz. 17:30.

3.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 11:30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie grupy Różańca Rodziców za Dzieci a o godz. 17:00 spotkanie tradycyjnych Kół Różańcowych. O 18:00 natomiast Msza święta w intencji wszystkich członków Żywej Róży.

4.

Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. (Zwracamy uwagę, że nie ma Mszy św. o godz. 16:00) Na Mszy św. o 12:00 będziemy modlili się za Ojczyznę. Jutro kancelaria parafialna nieczynna.

5.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek ku czci Serca Jezusowego o godz. 17:30 razem z nabożeństwem majowym.

6.

W pierwszy piątek tradycyjnie od godz. 10:00 udamy się z Komunią Św. do chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa na wszystkich Mszach świętych.

7.

W niedzielę za tydzień, 9 maja przeżywać będziemy w naszej Parafii Rocznicę I Komunii Świętej. Msze rocznicowe będą o godz. 12:00 i 13:30. Ostateczny termin zgłoszenia dziecka do udziału w Rocznicy mija we wtorek 4 maja. Zgłoszenia przyjmują panie katechetki w formie on-line.

8.

Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii Świętej zapraszamy w tym tygodniu do kościoła na próbę. W czwartek, 6 maja o 16:00 dzieci ze Szkoły nr 8, a o 16:45 dzieci ze Szkoły nr 12. Spowiedź dla dzieci rocznicowych jest w sobotę, 8 maja w godz.od 10:00 do 12:00.

9.

Także w niedzielę za tydzień, 9 maja, na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy dzieci, które przystąpią 16 i 23 maja do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas tej Mszy dzieci uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. To ważne wydarzenie dlatego prosimy o obecność.

Plan dni i godzin prób przed uroczystością pierwszokomunijną oraz pierwszej spowiedzi świętej jest wywieszony na korkowej tablicy oraz umieszczony na stronie parafialnej (www.rozancowa.pl) w zakładce I Komunia Święta.

10.

W związku z luzowaniem obostrzeń sanitarnych od 4 maja w naszym kościele na Mszach świętych i nabożeństwach może przebywać 68 osób.

11.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

12.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

13.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile

 

23.05.2021 r., Zesłanie Ducha Świętego

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.

Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama” odbędzie się w niedzielę 23 maja o godz. 14.00. W związku z trwającymi obostrzeniami, wezmą w nim udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw (w tym również delegacja z Archidiecezji Łódzkiej). Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.

 

NASZE PARAFIALNE OGŁOSZENIA

1.

Wystawiona w prezbiterium monstrancja jest Darem ołtarza Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Monstrancja jest zarazem wotum całej naszej Parafii za 100 lat istnienia Archidiecezji Łódzkiej. Współfundatorami monstrancji są także Rodzice dzieci przeżywających w tym roku swoją rocznicę I Komunii Świętej oraz wszyscy, którzy złożyli na ten cel swoją ofiarę bądź to do wystawionej skarbonki, bądź to przelewem na konto parafialne. Cieszymy się z tego pięknego daru a wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania: Bóg zapłać.

2.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem Biały Tydzień będzie miał nieco zmienioną formę. Dzieci z klasy III A i III B zapraszamy na 18:30 w poniedziałek i środę a dzieci z klasy III C i III D na 18:30 we wtorek i czwartek.

3.

Za półtora tygodnia, w czwartek 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Ze względu na regulacje sanitarne związane z pandemią koronawirusa świętować będziemy – podobnie jak w ubiegłym roku - w zmienionej formie. Z procesją Eucharystyczną nie wyruszymy na ulice naszego miasta, ale będziemy się modlić na placu przed kościołem.

Na zakończenie Mszy świętej  godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 12:00 przejdziemy procesyjnie wokół kościoła do groty Matki Bożej przy bramie, do przygotowanego tam ołtarza. Wzniesiemy tylko ten jeden ołtarz. Przy nim po każdej z czterech Mszy św. przedpołudniowych będziemy rozważali teksty i modlili się modlitwami, które towarzyszyły nam przy kolejnych ołtarzach gdy procesja mogła się odbywać normalnie.

Ponieważ w Boże Ciało będziemy mieli cztery krótkie procesje, prosimy w związku z tym o mobilizację całą Asystę Parafialną. Na konkretne Msze św. zapraszamy konkretnych odpowiedzialnych. I tak:

 • na Mszę o 7:30 zapraszamy panie niosące figurkę MB Fatimskiej;
 • na 9:00 zapraszamy panów niosących chorągwie;
 • na 10:30 zapraszamy koła różańcowe niosące w procesji różaniec,
 • a na 12:00 zapraszamy panów niosących sztandary.

Wszystkich pozostałych członków Asysty, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na dowolnie wybraną Mszę św. Prosimy też członków rozmaitych grup parafialnych o udekorowanie ołtarza i przyozdobienie parkanu wokół kościoła wstążkami.

4.

Na majowe nabożeństwa zapraszamy codziennie o godz. 17:30.

5.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

6.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

7.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile

 

16.05.2021 r., Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu 8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

(Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)

2.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

NASZE PARAFIALNE OGŁOSZENIA

1.

Wystawiona w prezbiterium monstrancja jest Darem ołtarza Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Monstrancja jest zarazem wotum całej naszej Parafii za 100 lat istnienia Archidiecezji Łódzkiej. Współfundatorami monstrancji są także Rodzice dzieci przeżywających w tym roku swoją rocznicę I Komunii Świętej oraz wszyscy, którzy złożyli na ten cel swoją ofiarę bądź to do wystawionej skarbonki, bądź to przelewem na konto parafialne. Cieszymy się z tego pięknego daru a wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne podziękowania: Bóg zapłać.

2.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem Biały Tydzień będzie miał nieco zmienioną formę. Dzieci z klasy III A i III B zapraszamy na 18:30 w poniedziałek i środę a dzieci z klasy III C i III D na 18:30 we wtorek i czwartek.

3.

W niedzielę za tydzień, 23 maja będą natomiast uroczystości Pierwszokomunijne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12. Msze Święte Pierwszokomunijne będą tak jak dziś o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 13:30. Ze względu na obostrzenia sanitarne i limity ilościowe prosimy by osoby nie związane z Pierwszymi Komuniami w miarę możliwości uczestniczyły w niedzielnej Mszy świętej w innych godzinach, to jest o 7:30; 16:00 lub 18:00.

4.

Na majowe nabożeństwa zapraszamy codziennie o godz. 17:30.

5.

Jutro o 18:30 Msza święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł przy nich powstałych.

6.

W piątek o 18:30 Msza święta wypominkowa.

7.

Za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą dziękujemy staropolskim Bóg zapłać!

8.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

9.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

10.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile

 

06.06.2021 r., X Niedziela Zwykła

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.

Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której parafie otrzymają modlitwę jubileuszową, będzie sprawowana 11 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej, a zobowiązani do obecności na niej są Księża Dziekani lub Wicedziekani.

2.

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00.

Spotkanie rozpocznie krótka prezentacja historii łódzkiej katedry przedstawiona przez jej Proboszcza ks. prał. Ireneusza Kuleszę. Następnie wykłady wygłoszą: mgr Władysław Woźniak „Działalność Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich jako przykład społecznego zaangażowania chrześcijan” oraz ks. dr hab. Mieczysław Różański „Duszpasterstwo parafialne w nowopowstałej Diecezji Łódzkiej”.  O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

3.

W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity 16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego.

 

NASZE PARAFIALNE OGŁOSZENIA

1.

W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uporządkowania i przyozdobienia wnętrza kościoła i parafialnego placu oraz do urządzenia świątecznego ołtarza przy grocie na placu przed kościołem. Bóg zapłać za poświęcony czas oraz włożone siły i zaangażowanie. Wyjątkowe  podziękowania dla p. Anny Zarzyckiej i pomagającym jej paniom za przepiękny dywan kwiatowy przed procesyjnym ołtarzem. Dziękujemy także wszystkim, którzy mimo wyjątkowego czasu pandemii wzięli udział w Eucharystycznej procesji – w szczególny sposób  Asyście procesyjnej, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękujemy panu organiście, chórowi i scholi a także pani florystce i panu kościelnemu. Bóg zapłać.

2.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca swoje spotkania mają Koła Różańcowe. Grupa Różańca Rodziców za Dzieci spotyka się o 11:30 w Kaplicy Miłosierdzia a tradycyjne Koła różańcowe swoje spotkanie formacyjne mają o godz. 17:00. Msza święta za członków Kół Różańcowych o godz. 18:00

3.

W dzisiejszą niedzielę kończymy odprawianie Mszy świętych o godz. 16:00. Od przyszłej niedzieli, od 13 czerwca Msze święte będą wg „starego” porządku czyli o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00

4.

We wtorek o 17:00 ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne Legionu Małych Dusz, a o 18:00 Msza święta w intencji wszystkich członków grupy. We wtorek kancelaria parafialna czynna wyjątkowo tylko do 17:00.

5.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa wianków.

6.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym kościele o 7:00 i 18:00. Z racji na uroczystość w piątek nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

Ponieważ w piątek o 18:00 jest w naszym kościele ślub dlatego nabożeństwo czerwcowe odprawimy bezpośrednio po Mszy świętej porannej.

7.

W piątek, wyjątkowo rano o 7:00 Msza święta w intencji członków Bractwa Miłosierdzia. A po Mszy św. i następującym po niej nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjne Bractwa Miłosierdzia – ostatnie przed wakacjami.

8.

W tym tygodniu przed nami ważne wydarzenie o którym pisał do nas w liście Arcybiskup Metropolita Łódzki – obchody Archidiecezjalnego Święta Eucharystii.

Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której wszystkie parafie otrzymają modlitwę za Synod Diecezjalny, będzie sprawowana w piątek 11 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej.

W naszej parafii Święto Eucharystii będzie miało następujący przebieg:

 • W piątek o godz. 21:00 rozpoczniemy adorację wspólnym nabożeństwem. Następnie zapraszamy do indywidualnej adoracji wszystkich chętnych. Szczególnie gorąco prosimy WSZYSTKIE grupy parafialne aby każda grupa wybrała sobie jakąś godzinę i na tą godzinę by cała grupa przyszła poprowadzić adorację i pomodlić się wspólnie.
 • Kościół będzie otwarty całą noc.
 • W sobotę po porannej Mszy świętej będziemy kontynuowali adorację.
 • W sobotę o 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uroczystą Mszę świętą która będzie centralnym punktem święta Eucharystii w naszej parafii.
 • Wieczorem o 17:30 nabożeństwo czerwcowe,
 • Msze św. o 18:00 i 18:30
 • a o 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, kończące całodobową Adorację otrzymamy o godz. 21:37 - w godzinie śmierci św. Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie namawiamy by każdy przyszedł na chociaż 15 – 30 minut modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym. Znajdźmy trochę czasu specjalnie dla Jezusa. Mamy na to 24 godziny więc porę można wybrać dowolnie.

Prosimy, by każdy kto może z wyprzedzeniem zadeklarować o której godzinie przyjdzie, zechciał się po Mszy świętej dzisiaj albo w ciągu tygodnia w zakrystii wpisać na listę. To pomoże zadbać o to aby nie było takiego czasu w ciągu tej doby, że nikogo nie będzie na modlitwie w kościele. Grupy parafialne prosimy o taką deklarację obligatoryjnie.

9.

W sobotę, w kościele stacyjnym – św. Katarzyny w Zgierzu o godz. 12:00 Msza święta i nabożeństwo Jubileuszowe z racji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej.

10.

W niedzielę za tydzień, 13 czerwca o 18:00 Msza św. fatimska. Intencje na tą Mszę świętą prosimy składać do skrzynki wystawionej w prezbiterium.

11.

W kruchcie, do wystawionych puszek można złożyć datek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12.

Na stoliku w kruchcie kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. Należność za gazety prosimy wrzucać do drewnianej skarbonki ustawionej przy stoliku.

13.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

14.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile