Z przykrością informujemy, że w sobotę, 30 lipca 2016 r. w godzinach przedpołudniowych zmarł emerytowany Proboszcz naszej parafii ks. kanonik Jerzy Kowalczyk. Zgodnie z życzeniem najbliższych, ks. Jerzy będzie pochowany w rodzinnych stronach.

W naszym parafialnym kościele Msza święta pogrzebowa odbędzie się w środę, 3 sierpnia o godz. 18.00.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 4 sierpnia o godz. 14.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach koło Kłodzka.

Na uroczystości pogrzebowe w Piszkowicach udamy się także z naszej parafii autokarem. Wyjazd 4 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Prosimy by chętni, którzy chcieliby pojechać na pogrzeb zgłaszali się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ksiądz Jerzy Kowalczyk urodził się 19 lutego 1943 roku w Kielchinowie. 31 stycznia 1982 roku przyjął święcenia kapłańskie w Łodzi i został skierowany jako wikariusz do Parafii Bożego Ciała w Modlnej (dekanat Ozorkowski), potem pracował w Parafii św. Stanisława w Grabowie (obecnie diecezja łowicka), Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie oraz w Parafii św. Katarzyny w Zgierzu. Z dniem 1 października 1989 roku został proboszczem nowo powstałej Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Odsłony: 6198