Fantastyczne różańce najmłodszych parafian

Kategoria: Ogólna

Fantastyczne różańce najmłodszych parafian

 

W październiku, na nabożeństwach różańcowych dla dzieci, zachęcałem do zrobienia własnoręcznie różańca. Dziękuję wszystkim dzieciom (i bardzo pomocnym Rodzicom smile) za włączenie się tą plastyczną przygodę i twórcze zaangażowanie. Powstały różańce tak pomysłowe, tak barwne, ciekawe i niepowtarzalne, że wszystkie zasługują na najwyższe wyróżnienie. Dlatego w naszej zabawie każdy zdobył pierwsze miejsce na podium. A zatem wszystkie prace są zwycięskie i można obejrzeć je poniżej. Naprawdę warto! smile

Gratuluję Zwycięzcom !

ks. Proboszcz

 

 

Kolęda 2016

Kategoria: Ogólna

Terminarz Wizyty Duszpasterskiej 2016/17

 

Data
poniedziałek, 20 lutego 2017 r.
poniedziałek, 20 lutego 2017 r.
wtorek, 21 lutego 2017 r.
wtorek, 21 lutego 2017 r.
środa, 22 lutego 2017 r.
środa, 22 lutego 2017 r.
czwartek, 23 lutego 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
Miejsce
I ksiądz: blok 7 przy ul. Parzęczewskiej 28
II ksiądz: blok 8 przy ul. Parzęczewskiej 26 (mieszkania od 1 do 50)
III ksiądz: blok 8 przy ul. Parzęczewskiej 26 (mieszkania od 51 do 70)
I ksiądz: blok 3C przy ul. Parzęczewskiej 25
II ksiądz: blok 12 przy ul. Parzęczewskiej 24 (mieszkania od 1 do 50)
III ksiądz: blok 12 przy ul. Parzęczewskiej 24 (mieszkania od 51 do 70)
I ksiądz: blok TBS 1 przy ul. Parzęczewskiej 50 (mieszkania od 1 do 28)
II ksiądz: blok 11 przy ul. Parzęczewskiej 24A
III ksiądz: blok TBS 1 przy ul. Parzęczewskiej 50 (mieszkania od 29 do 55)
blok TBS 2 przy ul. Parzęczewskiej 52

 

Data
poniedziałek, 13 lutego 2017 r.
poniedziałek, 13 lutego 2017 r.
wtorek, 14 lutego 2017 r.
wtorek, 14 lutego 2017 r.
środa, 15 lutego 2017 r.
środa, 15 lutego 2017 r.
czwartek, 16 lutego 2017 r.
czwartek, 16 lutego 2017 r.
piątek, 17 lutego 2017 r.
piątek, 17 lutego 2017 r.
sobota, 18 lutego 2017 r.
sobota, 18 lutego 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 9:00
od 17:00
Miejsce
I ksiądz: blok 135 przy ul. Parzęczewskiej 61, a następnie: blok 136 przy ul. Parzęczewskiej 57
II ksiądz: blok 2 przy ul. Parzęczewskiej 36 (mieszkania od 1 do 60)
III ksiądz: blok 2 przy ul. Parzęczewskiej 36 (mieszkania od 61 do 80)
I ksiądz: blok 137 przy ul. Parzęczewskiej 55, a następnie: blok 138 przy ul. Parzęczewskiej 55A
II ksiądz: blok 3 przy ul. Parzęczewskiej 38 (mieszkania od 1 do 60)
III ksiądz: blok 3 przy ul. Parzęczewskiej 38 (mieszkania od 61 do 80)
I ksiądz: blok 139 przy ul. Parzęczewskiej 55B, a następnie: blok 141 przy ul. Parzęczewskiej 53A
II ksiądz: blok 4 przy ul. Parzęczewskiej 40 (mieszkania od 1 do 60)
III ksiądz: blok 4 przy ul. Parzęczewskiej 40 (mieszkania od 61 do 80)
I ksiądz: 1C przy ul. Parzęczewskiej 29
II ksiądz: blok 5 przy ul. Parzęczewskiej 30
III ksiądz: blok 4C
I ksiądz: blok 2C przy ul. Parzęczewskiej 27,
II ksiądz: blok 6 przy ul. Parzęczewskiej 30A
III ksiądz: blok 8B przy ul. Suchowolca, a następnie blok spółdzielczy (zielony) przy ul. Boya-Żeleńskiego 38
I ksiądz: blok 1 przy ul. Parzęczewskiej 34
II ksiądz: blok 9 przy ul. Parzęczewskiej 26A
III ksiądz: blok 10 przy ul. Parzęczewskiej 26B
I i II ksiądz: blok 10A przy ul. Parzęczewskiej 26C (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)

 

Data
poniedziałek, 6 lutego 2017 r.
poniedziałek, 6 lutego 2017 r.
wtorek, 7 lutego 2017 r.
wtorek, 7 lutego 2017 r.
środa, 8 lutego 2017 r.
środa, 8 lutego 2017 r.
czwartek, 9 lutego 2017 r.
czwartek, 9 lutego 2017 r.
piątek, 10 lutego 2017 r.
piątek, 10 lutego 2017 r.
sobota, 11 lutego 2017 r.
sobota, 11 lutego 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 10:00
od 18:00
Miejsce
I ksiądz: blok 106 przy ul. Staffa 32, a następnie: blok 110 przy ul. Staffa 32A
II ksiądz: blok 108 przy ul. Staffa 36, a następnie: blok 109 przy ul. Staffa 36A
III ksiądz: blok 111 przy ul. Boya-Żeleńskiego 31, a następnie: Dom Nauczyciela przy ul. Parzęczewskiej 46
I ksiądz: blok 112 przy ul. Boya-Żeleńskiego 33A, a następnie: blok 113 przy ul. Boya-Żeleńskiego 35A
II ksiądz: blok 114 przy ul. Boya-Żeleńskiego 37, po nim: blok 114A przy ul. Boya-Żeleńskiego 35,
a następnie: blok 114B przy ul. Boya-Żeleńskiego 33
III ksiądz: blok 115 przy ul. Staffa 38
I ksiądz: blok 116 przy ul. Staffa 40, a następnie: blok 117 przy ul. Staffa 42
II ksiądz: blok 118 przy ul. Staffa 42A, a następnie: blok 119 przy ul. Staffa 38
III ksiądz: blok 120 przy ul. Staffa 38A
I ksiądz: blok 121 przy ul. Staffa 46, a następnie: blok 121A przy ul. Staffa 44
II ksiądz: blok 122 przy ul. Staffa 48, a następnie: blok 123 przy ul. Staffa 48A
III ksiądz: blok 124 przy ul. Staffa 44B
I ksiądz: blok 125 przy ul. Staffa 44A, po nim: blok 126 przy ul. Boya-Żeleńskiego 41,
a następnie: blok 127 przy ul. Boya-Żeleńskiego 39
II ksiądz: blok 128 przy ul. Boya-Żeleńskiego 41A, a następnie: blok 128A przy ul. Boya-Żeleńskiego 43A
III ksiądz: blok 129 przy ul. Boya-Żeleńskiego 43, a następnie: blok 130 przy ul. Boya-Żeleńskiego 45
I ksiądz: Lućmierz, ul. Lawendowa, ul. Daleka oraz osiedle Zacisze przy ul. Parzęczewskiej
II ksiądz: blok 131 przy ul. Boya-Żeleńskiego 42, blok 132 przy ul. Boya-Żeleńskiego 46, blok 132A przy ul. Boya-Żeleńskiego 44
III ksiądz: blok 133 przy ul. Parzęczewskiej 63, blok 134 przy ul. Parzęczewskiej 61
I i II ksiądz: blok 140 przy ul. Boya-Żeleńskiego 40 (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)

 

Data
poniedziałek, 30 stycznia 2017 r.
poniedziałek, 30 stycznia 2017 r.
wtorek, 31 stycznia 2017 r.
wtorek, 31 stycznia 2017 r.
środa, 1 lutego 2017 r.
środa, 1 lutego 2017 r.
czwartek, 2 lutego 2017 r.
czwartek, 2 lutego 2017 r.
piątek, 3 lutego 2017 r.
piątek, 3 lutego 2017 r.
sobota, 4 lutego 2017 r.
sobota, 4 lutego 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 19:30
od 9:00
od 16:00
Miejsce
I ksiądz: blok 81 przy ul. Staffa 18 mieszkania od 1 do 60
II ksiądz: blok 81 przy ul. Staffa 18 mieszkania od 61 do 90
a następnie: blok 92 przy ul. Staffa 22
III ksiądz: blok 102 przy ul. Staffa 30 B
I ksiądz: blok 88 przy ul. Kamiennej 75/83 mieszkania od 1 do 60
II ksiądz: blok 88 przy ul. Kamiennej 75/83 mieszkania od 61 do 90
a następnie: blok 90 przy ul. Boya-Żeleńskiego 10
III ksiądz: blok 103 przy ul. Staffa 28 A
I ksiądz: ul. Jedlicka
II ksiądz: blok 91 przy ul. Staffa 20 B mieszkania od 1 do 50
III ksiądz: blok 91 przy ul. Staffa 20 B mieszkania od 51 do 80
I ksiądz: blok 93 przy ul. Staffa 24
II ksiądz: blok 95 przy ul. Staffa 22 B
następnie: blok 96 przy ul. Boya-Żeleńskiego 27
a po nim: blok 96A przy ul. Boya-Żeleńskiego 29
I ksiądz: blok 94 przy ul. Staffa 22 A
III ksiądz: blok 104 przy ul. Staffa 28
I ksiądz: blok 97 przy ul. Boya-Żeleńskiego 25
a po nim: blok 101 przy ul. Staffa 30 A
II ksiądz: blok 105 przy ul. Staffa 30
III ksiądz: blok 107 przy ul. Staffa 34
I i II ksiądz: ul. Wiosny Ludów - jeden ksiądz od początku, drugi od końca ulicy
III ksiądz: ul. Norwida, po niej ul. Kontrewers, a następnie ul. Zielona
I i II ksiądz: ul. Kamienna (od ul. Gałczyńskiego) i segmenty

 

Data
poniedziałek, 23 stycznia 2017 r.
wtorek, 24 stycznia 2017 r.
wtorek, 24 stycznia 2017 r.
środa, 25 stycznia 2017 r.
czwartek, 26 stycznia 2017 r.
czwartek, 26 stycznia 2017 r.
piątek, 27 stycznia 2017 r.
sobota, 28 stycznia 2017 r.
sobota, 28 stycznia 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 16:00
od 19:30
od 16:00
od 9:00
od 16:00
Miejsce
blok 74 przy ul. Staffa 12 mieszkania od 1 do 60;
blok 74 przy ul. Staffa 12 mieszkania od 61 do 90;
blok 86 przy ul. Boya-Żeleńskiego 8;
blok 79 przy ul. Staffa 14;
blok 87 przy ul. Boya-Żeleńskiego 12;
blok 89 przy ul. Kamiennej 73;
ul. Bazylijska - obie strony i segmenty;
Jastrzębie Dolne; Jastrzębie Górne; ul. Morska
ul. Wycieczkowa

 

Data
poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.
wtorek, 17 stycznia 2017 r.
środa, 18 stycznia 2017 r.
czwartek, 19 stycznia 2017 r.
piątek, 20 stycznia 2017 r.
sobota, 21 stycznia 2017 r.
sobota, 21 stycznia 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 9:00
od 16:00
Miejsce
blok 69 przy ul. Boya-Żeleńskiego 11; blok 72 przy ul. Staffa 8;
blok 70 przy ul. Boya-Żeleńskiego 9;
blok 75 przy ul. Boya-Żeleńskiego 15; blok 76 przy ul. Boya-Żeleńskiego 21;
blok 77 przy ul. Boya-Żeleńskiego 17; blok 78 przy ul. Boya-Żeleńskiego 19;
blok 80 przy ul. Staffa 16; blok 82 przy ul. Boya-Żeleńskiego 23;
ulica Łęczycka (od świateł do wiaduktu)
ulice: Modrzewskiego, Staszica

 

Data
poniedziałek, 9 stycznia 2017 r.
wtorek, 10 stycznia 2017 r.
środa, 11 stycznia 2017 r.
czwartek, 12 stycznia 2017 r.
piątek, 13 stycznia 2017 r.
sobota, 14 stycznia 2017 r.
sobota, 14 stycznia 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 9:00
od 16:00
Miejsce
blok 57 przy ul. Witkacego 25 (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)
blok 67 przy ul. Staffa 6; (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)
blok 64 przy ul. Staffa 2; blok 65 przy ul. Staffa 3; blok 83 przy ul. Tuwima 28; blok 84 przy ul. Tuwima 26
blok 63 przy ul. Staffa 1
blok 66 przy ul. Staffa 4; blok 68 przy ul. Boya-Żeleńskiego 7; blok 71 przy ul. Boya-Żeleńskiego 13; blok 73 przy ul. Staffa 10
ulice: Kwiatowa, Romantyczna, Radosna, Wiosenna, Szczęśliwa, Rozrywkowa, Jasna, Wesoła, Jesienna
ulice: Grudzińska, Reja

 

 

Data
poniedziałek, 2 stycznia 2017 r.
wtorek, 3 stycznia 2017 r.
środa, 4 stycznia 2017 r.
czwartek, 5 stycznia 2017 r.
piątek, 6 stycznia 2017 r.
sobota, 7 stycznia 2017 r.
sobota, 7 stycznia 2017 r.
Godzina
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 16:00
od 14:00
od 9:00
od 16:00
Miejsce
blok 53 przy ul. Witkacego 11 (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)
blok 55 przy ul. Witkacego 5; blok 61 przy ul. Witkacego 17
blok 56 przy ul. Witkacego 7; blok 58 przy ul. Witkacego 28; blok 59 przy ul. Witkacego 15
ulice: Rataja, Kamińskiego, Świętojańska, Kalinowa, Mikołajczyka, A. Boboli, Drzymały, Niemena; blok 60 przy ul. Witkacego 21; blok 62 przy ul. Witkacego 19
blok 85 przy ul. Tuwima 24
ul. Jabłoniowa, ul. Witosa
ul. Kręta, ul. Obywatelska

 

 

Data
środa, 28 grudnia 2016 r.
środa, 28 grudnia 2016 r.
czwartek, 29 grudnia 2016 r.
czwartek, 29 grudnia 2016 r.
piątek, 30 grudnia 2016 r.
piątek, 30 grudnia 2016 r.
sobota, 31 grudnia 2016 r.
Godzina
od 9:00
od 16:00
od 9:00
od 16:00
od 9:00
od 16:00
od 9:00
Miejsce
SDOO Lućmierz, Leśniczówka, Gajówka i domy przy ul. Grotnickiej
blok 50 przy ul. Witkacego 1 (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)
domy przy ul. Turystycznej i ul. Obrońców Warszawy
blok 51 przy ul. Witkacego 3 (jeden ksiądz od pierwszej, drugi od ostatniej klatki)
domy przy ul. Ozorkowskiej, Ogrodniczej, Zagrodowej, Plonowej,Rzepakowej, Żniwnej, Podmiejskiej i Relaksowej.
blok 52 przy ul. Witkacego 13; blok 54 przy ul. Witkacego 9; bloki 1 i 2 przy ul. Tuwima; blok 3 przy ul. Boya Żeleńskiego
domy przy ul. Dojazdowej, Czereśniowej i Pogodnej

 

Kategoria: Ogólna

Terminarz Mszy świętych wypominkowych od listopada 2017 r. do października 2018 r.

 

Msze święte wypominkowe odprawiane są w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18:30. Poniżej harmonogram na najbliższy rok.

 

2 listopada 2017 r.
15 grudnia 2017 r.
19 stycznia 2018 r.
16 lutego 2018 r.
16 marca 2018 r.
20 kwietnia 2018 r.
18 maja 2018 r.
15 czerwca 2018 r.
20 lipca 2018 r.
17 sierpnia 2018 r.
21 września 2018 r.
19 października 2018 r.
17:00 nabożeństwo; 18:00 Msza św.
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30
godz. 18:30

Kapłani i współpracownicy

Kategoria: Ogólna

ks. Paweł Szubert - Proboszcz

Urodził się 11 grudnia 1970 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Pochodzi z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i 24 maja 1997 roku otrzymał święcenia kapłańskie. 17 marca 1997 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie).

W latach 1997-2016 pełnił posługę wikariusza w parafiach: Św. Faustyny w Łasku, Św. Maksymiliana w Pabianicach, Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.

Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego w dniu 1 lipca 2016 roku został proboszczem parafii NMP Różańcowej w Zgierzu.


ks. Michał Żarnecki - Wikariusz

Urodził się 30 sierpnia 1954 roku w Kaliszu. 29 czerwca 1987 roku otrzymał święcenia kapłańskie w Warszawie. 26 czerwca 1987 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Papieskim Wydziale Teologiczny w Warszawie. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego w dniu 27 sierpnia 2016 roku został wikariuszem w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu. Ks. Michał pełni także obowiązki kapelana Szpitala im. Marii Curie-Skłodowskiej w Zgierzu.


ks. Sylwester Markowiak - Wikariusz

28 maja 2015 roku otrzymał święcenia kapłańskie w Łodzi. Dekretem bp. Marka Marczaka w dniu 30 sierpnia 2017 roku został wikariuszem w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu.