† ks. Jerzy Kowalczyk - Proboszcz  w latach 1989 - 2016

Urodził się 19 lutego 1943 roku w Kielchinowie. 31 stycznia 1982 roku przyjął święcenia kapłańskie w Łodzi i został skierowany jako wikariusz do Parafii Bożego Ciała w Modlnej (dekanat Ozorkowski), potem pracował w Parafii św. Stanisława w Grabowie (obecnie diecezja łowicka), Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie oraz w Parafii św. Katarzyny w Zgierzu. Z dniem 1 października 1989 roku został proboszczem nowo powstałej Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu. Obowiązki proboszcza pełnił do 30 czerwca 2016 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. Zmarł 30 lipca 2016 roku. 31 grudnia 2000 roku odznaczony rokietą i mantoletem. 28 września 2007 roku został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Łaskiej.


ks. Władysław Staśkiewicz - Wikariusz w latach 1990 - 1993

Urodził się 14 kwietnia 1959 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 stycznia 1985 roku w Koluszkach. W 1991 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. 2 grudnia 2009 roku odznaczony rokietą i mantoletem. 5 czerwca 2012 roku został kanonikiem honorowym Archidiecezjalnej Kapituły Łódzkiej.


ks. Wiesław Kalupa - Wikariusz w latach 1993 - 1997

Urodził się 25 września 1958 roku w Trzciance Lubuskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 1984 roku w Krakowie.


ks. Andrzej Chmielecki - Wikariusz w latach 1997 - 1999

Urodził się 18 lipca 1958 roku w Konarach. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 stycznia 1984 roku w Łodzi. 20 czerwca 1995 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.


ks. Jerzy Petera - Wikariusz w latach 1995 - 2001

Urodził się 4 kwietnia 1965 roku w Łodzi. Święcenia kapłańskie otrzymał 9 czerwca 1990 roku w Łodzi. 21 maja 1990 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.


ks. Damian Skwara - Wikariusz w latach 1997 - 2003

Urodził się 5 stycznia 1966 roku w Rymanowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca 1990 roku w Przemyślu. 22 czerwca 1990 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


ks. Janusz Kalandyk - Wikariusz w latach 1998 - 2002

Urodził się 11 lipca 1959 roku w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 czerwca 1988 roku w Łodzi. W 1988 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


ks. Tadeusz Zatorski - Wikariusz w latach 2002 - 2003

Urodził się 8 października 1953 roku w Rewicy. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 1978 roku w Łodzi. 11 maja 2010 roku odznaczony rokietą i mantoletem.


ks. Mirosław Wojturski - Wikariusz w latach 2003 - 2016

Urodził się 25 maja 1966 roku w Kańczudze. Święcenia kapłańskie otrzymał 12 czerwca 1993 roku w Łodzi. 10 maja 1993 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.


ks. Krzysztof Panek - Wikariusz w latach 2003 - 2004

Urodził się 15 kwietnia 1966 roku w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 czerwca 1994 roku w Łodzi. 6 czerwca 1993 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. 22 maja 1998 roku uzyskał tytuł magistra chrześcijańskich nauk społecznych w Akademii Teologii Katolickiej.


ks. Kazimierz Urbaniak - Wikariusz w latach 2004 - 2007

Urodził się 13 lutego 1963 roku w Brzykowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 9 czerwca 1990 roku w Łodzi.


ks. Grzegorz Wojda - Wikariusz w latach 2007 - 2008

Urodził się 19 lipca 1967 roku w Zduńskiej Woli. Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca 1992 roku w Łodzi. 23 marca 1992 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pełni obowiązki kuratora sądowego Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście, mediatora oraz kierownika Ośrodka Pomocy Prawnej i Terapeutycznej Archidiecezji Łódzkiej.


ks. Dariusz Witerski - Wikariusz w latach 2008 - 2011

Urodził się 28 lutego 1966 roku w Zgierzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca 1992 roku w Łodzi. 23 marca 1992 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.


ks. Marcin Sławicki - Wikariusz w latach 2011 - 2012

 


ks. Filip Durlak - Wikariusz w latach 2012 - 2014

Urodził się 30 kwietnia 1963 roku w Nowym Sączu. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 czerwca 1995 roku w Łodzi. 24 kwietnia 1995 roku uzyskał tytuł magistra teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.


ks. Andrzej Skawiński - Wikariusz w latach 2014 - 2017

Urodził się 16 grudnia 1966 roku w Bojanowie. 19 czerwca 1993 roku otrzymał święcenia kapłańskie w Przemyślu. 22 lipca 1993 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego w dniu 30 sierpnia 2014 roku został wikariuszem w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu.

Odsłony: 3176