10.07.2016, XV Niedziela Zwykła

 

Ogłoszenia

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Kuria Metropolitalna Łódzka kieruje szczególne zaproszenie do podjęcia pątniczego trudu, aby przechodząc przez Bramę Miłosierdzia doświadczyć prawdziwej przemiany i umocnienia wiary. W roku  2016 będziemy pielgrzymować pod hasłem CHRZEST BRAMĄ MIŁOSIERDZIA polecając Bogu osobiste intencje, modląc się za naszą Ojczyznę z racji 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz dziękując za wizytę Ojca Świętego Franciszka w Polsce i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z Archidiecezji Łódzkiej wyruszy w tym roku 15 Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Większość z nich cel pielgrzymowania osiągnie w Uroczystość NMP Częstochowskiej (26 sierpnia), Pielgrzymka Piotrkowska we Wspomnienie NMP z Góry Karmel (16 lipca), a Pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia). W tym roku, po raz pierwszy, wyruszy także Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic do Niepokalanowa w dniach 10-15 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymkach będą dostępne we wszystkich ośrodkach duszpasterskich naszej Archidiecezji. 91. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę tradycyjnie wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy rozpoczną się w dniu 12 sierpnia, a 25 % zniżka przysługiwać będzie uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
2.  W dniu 18 lipca br. w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się poniedziałkowe spotkanie Rodziny Radia Maryja pod hasłem: "Misja i posłannictwo św. Siostry Faustyny na ziemi łódzkiej". Apostołka Bożego Miłosierdzia zanim wstąpiła do zgromadzenia zakonnego mieszkała przez rok w Aleksandrowie Łódzkim i tam w kościele parafialnym przyjęła sakrament bierzmowania. Program spotkania:
 • 16.30 - spotkanie Biur i Kół Rodziny Radia Maryja;
 • 17.30 - program słowno-muzyczny w wykonaniu wolontariuszy ŚDM Archidiecezji Łódzkiej;
 • 18.20 - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego;
 • 21.30 - Rozmowy niedokończone prowadzone w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim.

Ogłoszenia Ks. Dziekana

1. W najbliższy czwartek 14 lipca o godz 19.00 w Sali Widowiskowej przy Parafii św. Katarzyny w Zgierzu spotkanie z wszystkimi wyjeżdżającymi autokarem do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.
2. Rodziny, które zadeklarowały chęć przyjęcia gości w czasie ŚDM zapraszamy w piątek 15 lipca o godz. 18.30 w Sali przy Parafii św. Katarzyny w Zgierzu.

Ogłoszenia parafialne

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek święto św. Benedykta, patrona Europy. W naszej Archidiecezji wspominamy także czwartą rocznicę nominacji  Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego;
 • we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu;
 • w środę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (oraz 58. rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka)
 • w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
 • w sobotę wspomnienie NMP z góry Karmel.
2. W naszej Parafii:
 • 12 lipca, we wtorek o godz. 17.00 spotkanie Legionu Małych Dusz. O godz. 18.00 Msza św a po niej spotkanie formacyjne;
 • 13 lipca w środę o godz 18.30 kolejna Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją eucharystyczną wokół kościoła, w trakcie której odmawiać będziemy Tajemnice Światła Różańca Świętego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i do składania intencji na Mszę św;
 • 15 lipca w piątek o godz 18.00 Msza św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych;
 • niedziela 17 lipca jest trzecią niedzielą miesiąca, a zatem w naszej parafii tzw. taca gospodarcza.
3. Dzisiaj we wszystkich Mszach świętych wspominaliśmy w modlitwie wiernych o byłym Proboszczu Ks. Jerzym Kowalczyku ponieważ stan jego zdrowia znacząco się pogorszył i został przewieziony do szpitala w Łodzi. Pamiętajmy o nim także w naszych osobistych modlitwach i prośmy o zdrowie dla niego.
4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w miesięcznik "List" oraz tygodniki: "Gość Niedzielny", "Niedziela" oraz "Idziemy".
5. Solenizantom i jubilatom świętującym w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!!!
6. Wszystkim rozpoczynającym urlopy natomiast życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.
7. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę podczas Eucharystii. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

 

Odsłony: 1460