20.06.2021 r., XII Niedziela Zwykła

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.

Rozpoczyna się rekrutacja do Studium Organistowskiego na rok akademicki 2021/22. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do samodzielnego wykonywania funkcji organisty kościelnego. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych oraz indywidualnych (fortepian, organy). W indywidualnych przypadkach – po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności – kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Zapraszamy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 23 czerwca 2021 r. od godz. 17.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (lub w II połowie września). Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie Studium Muzyki Kościelnej AŁ, ul. Zgierska 123 lub drogą elektroniczną – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje: kom. 882 383 785.

2.

Wspólnota „Legion Małych Dusz” zaprasza na ogólnopolski dzień skupienia w niedzielę 27 czerwca 2021 r. do kościoła ss. Karmelitanek Bosych w Łódź (ul. św. Teresy 6) o godz. 11.00. W programie: Eucharystia, obiad, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Temat: Bóg jest Miłością. Miłość silniejsza jest od nienawiści. Ufaj, Miłość zwycięży świat.

inf.: kanał You Tube: Moc Miłości Miłosiernej w naszej słabości oraz www.maledusze.com.pl

 

NASZE PARAFIALNE OGŁOSZENIA

1.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17:30.

2.

Jutro o 18:30 Msza święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł przy nich powstałych.

3.

W środę o godzinie 18:00 na Mszy świętej nowennowej będziemy dziękowali Bogu za cały, kończący się rok szkolny i prosili o piękne, bezpieczne wakacje. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4.

W czwartek, 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00; 16:00 i 18:00. W czwartek kancelaria parafialna nieczynna.

5.

W sobotę – ze względu na ślub w naszym kościele –  nabożeństwo czerwcowe odprawimy na zakończenie Mszy św. porannej o godz. 7:00. W wieczorem będzie tylko Msza święta ślubna o godz. 18:00 (nie będzie Mszy św. o 18:30)

6.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy. Zapraszamy nie tylko wszystkich kierowców ale także właścicieli rowerów i motocykli byśmy mogli z Bożym błogosławieństwem rozpocząć sezon urlopowy.

7.

Przy wyjściu z kościoła można się zapisać na 30. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd 11 lipca. Pani Krystyna przyjmuje zapisy dziś i w niedzielę za tydzień w godzinach 8:00 – 11:00

8.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

9.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą. Bóg zapłać!

10.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

11.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. smile

 

Odsłony: 103