18.04.2021 r., III Niedziela Wielkanocna

 

1.

W związku ze zbliżającymi się terminami Pierwszych Komunii Świętych uprzejmie informujemy, że termin Uroczystości nie ulega zmianie. Natomiast ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią dzieci przystąpią do Komunii w mniejszych grupach. Każda klasa na innej Mszy świętej. 16 i 23 maja będą więc po cztery Msze św. komunijne o godz. 9:00, 10:30; 12:00 i 13:30. Także dzieci przeżywające swoją rocznicę Komunii św. w niedzielę 9 maja będą miały swoje święto nie na jednej ale na dwóch Mszach świętych z podziałem na szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się na internetowej stronie parafialnej w zakładce I Komunia Święta 2021.

2.

Za tydzień, 25 kwietnia bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3.

Podczas rozmów z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zrodził się pomysł, by jako dar ołtarza ufundować monstrancję. Chcielibyśmy nabyć monstrancję do której mieści się duża hostia (zdecydowanie większa od używanej tradycyjnie) tak by podczas naszych piątkowych adoracji było jak najlepiej widać Najświętszy Sakrament. Monstrancja byłaby zarazem wotum naszej Parafii z racji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej i służąc nam przez kolejne lata byłaby wspomnieniem tego Jubileuszu. Dziś chcemy do tego projektu zaprosić wszystkich chętnych. Każdy kto chciałby stać się współfundatorem tej monstrancji może nim zostać wpłacając na konto parafialne (KONIECZNIE z dopiskiem „Na monstrancję” albo wrzucić pieniążki do specjalnej skarbony wystawionej w tym celu przed ołtarzem.

4.

Jutro, w poniedziałek o 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, Telwizji Trwam i dzieł przy nich powstałych.

5.

W czwartek, 23 kwietnia Uroczystość świętego Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte w naszym kościele w zwykłym porządku: 7:00; 18:00 i 18:30.

6.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą jak zawsze można nabyć przy stoliku w kruchcie kościoła.

7.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Różańcowej.

8.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia smile

Odsłony: 283