List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego

przed Światowymi Dniami Młodzieży

 

Ukochani Archidiecezjanie!

Już za niespełna dwa tygodnie będziemy świadkami niezwykłych wydarzeń. Do naszej Ojczyzny przybędzie Ojciec Święty Franciszek, aby z młodymi reprezentującymi chrześcijan wszystkich kontynentów przeżywać Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Przygotowanie do tego wyjątkowego święta wiary w naszej Archidiecezji pod hasłem: „Łódź Piotrowa w drodze do Krakowa” trwało trzy lata. Był to czas wielu głębokich i niezapomnianych przeżyć, na które złożyły się: przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II we wszystkich parafiach, nawiedzenie symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża oraz Ikony Matki Bożej „Wybawicielki Ludu Rzymskiego” oraz liczne spotkania formacyjne organizowane w parafiach, dekanatach oraz podczas katechezy szkolnej.

Główne spotkanie młodych z Ojcem Świętym w Krakowie poprzedzą odbywające się w całej Polsce od 20 do 25 lipca br. tzw. Dni w Diecezjach. Podczas nich spodziewamy się gościć w Archidiecezji Łódzkiej kilka tysięcy młodych z zagranicy. Uroczyste zakończenie tej pierwszej części Światowych Dni Młodzieży będzie miało miejsce w niedzielę 24 lipca o godz. 15.00 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Łódzkiej Atlas Arenie. Wezmą w niej udział nasi goście, a także młodzież naszej Archidiecezji. Do udziału w tej Eucharystii zapraszam również bardzo serdecznie te rodziny, które gościły naszych młodych pielgrzymów, oraz wolontariuszy, dziękując im za ich ofiarną pomoc i bezinteresowne poświęcenie. Zapraszam także inne osoby, które pragną przeżyć wspólnie radość dzielenia się świadectwem wiary i życia. Specjalne karty wstępu na Mszę Świętą do Łódzkiej Atlas Areny będzie można uzyskać w parafiach.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Bardzo mi zależy, abyście jak najliczniej wzięli udział w Światowych Dniach Młodzieży. Sam miałem szczęście jako biskup kilkakrotnie w nich uczestniczyć i wspomnienia z nich ciągle pozostają żywe w moim sercu. Nie zmarnujcie okazji, która staje przed Wami! Z całego serca zachęcam do wzięcia udziału w programie realizowanym w ramach Dni w Diecezjach, a następnie zapraszam do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i Waszymi młodymi rówieśnikami z całego świata.

Drodzy Archidiecezjanie!

Pragnę również przypomnieć, że bardzo ważnym elementem papieskiej pielgrzymki do Polski będzie nawiedzenie w czwartek 28 lipca br. sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze i Msza Święta dziękczynna sprawowana pod przewodnictwem Ojca Świętego z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcam wszystkich, którzy nie wezmą udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, aby tego dnia udali się do Częstochowy.

Na koniec proszę Was wszystkich o udekorowanie flagami Waszych domostw – i to już od dnia 18 lipca. Niech ten zewnętrzny znak, widoczny aż do końca tego miesiąca mówi wszystkim o naszej radości, że jest pośród nas Ojciec Święty Franciszek i przybyła na jego wezwania ogromna rzesza młodych, którzy przeżywają wspólna radość i dumę z tego, że należą do Chrystusa.

Na owocny czas naszych wspólnych przeżyć związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży wszystkim Wam z serca błogosławię.

+ Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 

Odsłony: 2763