Pomoc dla Ukrainy

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę angażujemy się – jako Parafia – w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Przy krzyżu pasyjnym na środku kościoła wystawiona jest puszka na jałmużnę wielkopostną. Wszystkie ofiary do niej wrzucane są przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

W związku z ogromną liczbą uchodźców przybywających z Ukrainy do naszej Ojczyzny prosimy także tych, którzy mogliby i chcieli przyjąć uchodźców wojennych pod swój dach o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii. Tworzymy listę takich rodzin, żeby w razie potrzeby móc natychmiast pospieszyć z pomocą. Wstępne zgłoszenie można też przesłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tworzymy także listę barów, restauracji, stołówek i firm cateringowych z terenu naszej Parafii, które byłyby gotowe pomagać nieodpłatnie w wyżywieniu uchodźców. W sprawie gotowości żywienia uchodźców również prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, do zakrystii albo kontakt e-mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

 

 

Odsłony: 769