UWAGA! PILNE! WAŻNE INFORMACJE!

 (aktualizacja z 05.04.2020; godz. 12:00)

 W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w nawiązaniu do poleceń odpowiednich organów władz państwowych, samorządowych, służb sanitarnych oraz wytycznych Episkopatu Polski i Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

INFORMUJEMY O TYMCZASOWYCH ZMIANACH W FUNKCJONOWANIU NASZEJ PARAFII KTÓRE BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY AŻ DO ODWOŁANIA

1.

Od poniedziałku 16 marca (do odwołania) nasz parafialny kościół jest otwarty od 7:00 do 19:00. Pomiędzy Mszą świętą poranną a wieczorną (czyli od godz. 7:30 do 18:00) wystawiony będzie Najświętszy Sakrament żeby umożliwić wszystkim chętnym INDYWIDUALNĄ ADORACJĘ W CISZY.

2.

W Wielkim Tygodniu - ze względu na specyfikę tego czasu będzie to wyglądało nieco inaczej czyli:

WIELKI TYDZIEŃ 2020 r.

w Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu

 Spowiedź od 6 kwietnia (poniedziałek) do 11 kwietnia (sobota) w godzinach:

    9:00 – 10:00

i 15:00 – 16:00


WIELKI CZWARTEK

Msza święta Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00

Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do godz. 20:00


WIELKI PIĄTEK

Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do 20:00

Liturgia Męki Pańskiej godz. 18:00


WIELKA SOBOTA

NIE MA święcenia pokarmów  na stół wielkanocny w kościele. Modlitwę błogosławieństwa dostępną na parafialnej stronie internetowej www.rozancowa.pl należy odmówić w domu na początku wielkanocnego śniadania.

Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 18:00

Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do 20:00


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA  o godz. 7:30 (BEZ PROCESJI !!!)

Pozostałe Msze św. o godz. 9:00; 10:30; 12:00; 16:00 i 18:00


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 16:00 i 18:00

BARDZO PROSIMY O POZOSTANIE W DOMACH i łączenie się w modlitwie w tej godzinie w której zwykle chodziliście Państwo na Mszę świętą. My będziemy sprawować Eucharystię w kościele a Państwo módlcie się w łączności z nami w swoich domach i rodzinach.

Ponieważ  nie było Rekolekcji Wielkopostnych zachęcamy do INDYWIDUALNEJ ADORACJI Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania ze spowiedzi w Wielkim Tygodniu. Spowiedź odbywa się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Grzegorz Bugajak, rekolekcjonista, który nasze rekolekcje miał poprowadzić przygotował  dla nas rekolekcyjne rozważania. Są one dostępne na stronie internetowej naszej parafii www.rozancowa.pl Każdy więc może  w domu ich wysłuchać i je przemyśleć. Serdecznie do tego namawiamy i zachęcamy. Niech to będą nasze osobiste, domowe rekolekcje.

3.

Arcybiskup Metropolita Łódzki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 12 kwietnia br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie (Dekret z dnia 24 marca 2020 roku, Abp-1.1-272/2020). Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

4.

PRZYPOMINAMY, że w związku z nowymi, obowiązującymi od dnia 24 marca br., zarządzeniami państwowymi w każdej Mszy świętej, nabożeństwie i pogrzebie może uczestniczyć 5 osób. W praktyce oznacza to, że we Mszy świętej uczestniczą osoby, które poprosiły o jej sprawowanie, a w pogrzebie – najbliższa rodzina. Jeśli zaczyna gromadzić się większa niż 5 osób liczba wiernych, należy przybywające osoby poprosić o opuszczenie kościoła lub kaplicy i – jeśli to możliwe - zaprosić na kolejne Msze święte. Osoby wykazujące objawy przeziębienia i osoby w podeszłym wieku należy zdecydowanie prosić o powrót do domu.

5.

Przypominamy także, że w związku z epidemią NIE ODBĘDĄ SIĘ uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w maju br. Trwają konsultacje dotyczące możliwości znalezienia alternatywnych rozwiązań. Decyzje zostaną podjęte i podane do wiadomości DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

7.

NAWET W TEN WYJĄTKOWY CZAS WIELKIEGO TYGODNIA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ZOSTAŃMY W DOMACH - NIECH NASZE DOMY STANĄ SIĘ W TYM CZASIE NAJWAŻNIEJSZYMI I NAJAKTYWNIEJSZYMI ŚWIĄTYNIAMI. Korzystajmy z transmisji Mszy świętych w telewizji, radiu i internecie. W domach także można spokojnie podjąć medytację nad Męką Pańską, t.j.: Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. Poddanie się takim ograniczeniom każdy z nas może odczytać jako przyjęcie i podjęcie własnego krzyża - równie ważne przecież, jak pobożna koncentracja na Krzyżu Jezusa. Pan Jezus mówi wszak: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech weźmie krzyż SWÓJ, i niech Mnie naśladuje”.

Przykładowe transmisje Mszy, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu:

  • o godz. 7.00 w TVP 1 oraz w TVP info
  • o godz. 11.00 w TVP 1
  • o godz. 9.00 i o godz. 19:00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy,
  • o godz. 9.30 w Telewizji Trwam,
  • o 13.00 w TV Polonia

Ponadto pod linkiem https://msza-online.net znajduje się strona z ogromną ilością transmitowanych online w internecie Mszy świętych i nabożeństw. Zachęcamy do skorzystania z tej alternatywy.

Polecamy też transmisję internetową codziennej Mszy świętej celebrowanej przez Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Link do transmisji znajdziemy na stronach Archidiecezji Łódzkiej. Zachęcamy do skorzystania
z tej alternatywy. (link do transmisji)

8.

Osoby przebywające w kościele proszone są, aby zachowały między sobą większe odległości.

9.

Podczas wszystkich Mszy świętych w niedziele, będzie włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła aby (w tych wyjątkowych okolicznościach) można było uczestniczyć we Mszy świętej POZOSTAJĄC NA ZEWNĄTRZ ŚWIĄTYNI, jeśli wewnątrz kościoła byłoby już 5 osób.

9.

Do minimum PROSIMY OGRANICZYĆ ZAŁATWIANIE SPRAW W KANCELARII PARAFIALNEJ. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Telefon: +48 42 716 76 69 - czynny tylko w godzinach pracy kancelarii; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Namiary kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej naszej  parafii.

W praktyce oznacza to że do kancelarii prosimy przychodzić naprawdę TYLKO WTEDY gdy jest to konieczne: np. w sprawie pogrzebu. Wszystkie inne sprawy w obecnej sytuacji pewnie mogą zaczekać. W sprawie podania intencji Mszalnej na zarezerwowany termin prosimy przyjść bezpośrednio do zakrystii na 10 minut przed Mszą świętą)

10.

ODWOŁANE są wszystkie spotkania dla wszelkich grup parafialnych.

11.

ODWOŁANIU ulega wielkopostne wyzwanie dla dzieci „Weroniki i Cyrenejczycy”.

12.

Podczas każdej Mszy świętej będziemy także udzielali Komunii świętej na rękę.

13.

W kropielnicach nie ma wody święconej.

14.

Apelujemy i uwrażliwiamy:

  • znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, BEZ PODAWANIA RĄK,
  • cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, BEZ KONTAKTU BEZPOŚREDNIEGO,
  • należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie.
15.

Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu  medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy modlić się śpiewając suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”

Arcybiskup Metropolita Łódzki wzywa kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wiernych świeckich prosi, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z pasterzami.

 

Odsłony: 5003