Podziękowania Księdza Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

za szczęśliwy przebieg Światowych Dni Młodzieży

w Archidiecezji Łódzkiej

 

Ukochani Archidiecezjanie,

Tydzień temu, 31 lipca br., zakończyło się w naszej Ojczyźnie wielkie, prawie dwutygodniowe święto, związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Bogu za niezapomniane chwile wzruszeń i radości związanych z pobytem Ojca Świętego Franciszka w Krakowie, na Jasnej Górze, w Auschwitz i w Brzegach koło Wieliczki. Z wielką radością wspominamy również pobyt młodych ludzi z całego świata, którzy dzielili się zarówno między sobą, jak i z nami wszystkimi swoją pełną entuzjazmu wiarą w Chrystusa. Odnosi się to także do pobytu w Łodzi i w Archidiecezji Łódzkiej młodych przedstawicieli 62 krajów ze wszystkich kontynentów naszego globu w ramach tak zwanych

Dni w Diecezjach, na które przybyli oni do nas wraz ze swoimi duszpasterzami i ponad 30 biskupami.

Nasi goście pozostają pod wielkim wrażeniem gościnności i serdeczności, jakich do-znali ze strony Komitetu Organizacyjnego ŚDM Archidiecezji Łódzkiej, duszpasterzy i licznej rzeszy wolontariuszy, a przede wszystkim ze strony rodzin, które przyjęły ich do swoich domów. Wielu biskupów z zagranicy, którzy byli najpierw w naszej Archidiecezji, po raz kolejny mówiło mi o tym i dziękowało w Krakowie, gdzieśmy się razem spotykali podczas wydarzeń związanych z ŚDM.

Dlatego teraz pragnę Wam wszystkim, moi Drodzy, z całego serca podziękować za Wasze przejmujące świadectwo wiary i miłości, otwarcia i życzliwości, a także za wielki wkład pracy związanej z przygotowaniami i samym przebiegiem naszego diecezjalnego etapu ŚDM, który swój szczyt osiągnęło podczas imponujących uroczystości w łódzkiej Atlas Arenie w dniu 24 lipca br. Równie serdecznie dziękuję tym wszystkim osobom, które wspierały nas swoją modlitwą i ofiarowanym w intencji ŚDM cierpieniem.

Pragnę podziękować za życzliwą współpracę władzom wojewódzkim oraz samorządowym województwa łódzkiego a także Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Łasku, Konstantynowa Łódzkiego, Ozorkowa, Brzezin i Pabianic, które okazały swoją cenną pomoc w przyjęciu naszych miłych gości z tylu krajów świata.

Bardzo dziękuję licznym pracownikom służb publicznych: Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego a także służbie zdrowia, którzy swoją ofiarną pracą i poświęceniem umożliwili szczęśliwy przebieg wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej. Podobnie serdeczne podziękowania kieruję pod adresem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, której zawdzięczamy sprawny transport pielgrzymów najpierw na terenie województwa łódzkiego, a następnie do Krakowa i na Jasną Górę.

Ze słowami serdecznej wdzięczności zwracam się na koniec do sponsorów i dobroczyńców, wspierających swą ofiarnością przebieg ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej. Pośród nich pragnę podkreślić osobisty wkład wszystkich jej kapłanów, a czynię to jednocześnie z wielką radością i dumą. Bóg zapłać!

Moi Drodzy!

Przed nami stoi teraz niezmiernie ważne zadanie, aby ten wielki potencjał wiary, dobroci i życzliwości, który dzięki Ojcu Świętemu Franciszkowi i samych ŚDM wyzwolił się w nas wszystkich, został należycie wykorzystany i pomnożony dla dobra naszej Ojczyzny i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Starajmy się zachować w naszych sercach i w naszej pamięci wszystko to, co było u nas i w nas najpiękniejsze podczas tych ostatnich tygodni. Módlmy się o jak najwspanialsze i trwałe owoce ŚDM!

Z serdecznym błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 

Odsłony: 2820