Terminarz Pierwszej Komunii Świętej w 2022 roku 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Serdecznie dziękuję za obecność na zebraniu w kościele w niedzielę 3 października 2021 r.

Ufam, że nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie sprawi, że Wasze dzieci całym sercem przeżyją uroczystość komunijną i prawdziwie spotkają się z Eucharystycznym Jezusem.

Wraz z początkiem roku szkolnego, rozpoczął się też czas bezpośredniego przygotowania dzieci do Uroczystości I Komunii Świętej.

Bardzo proszę byście Państwo dopomogli swojemu dziecku i wraz z Nim się w te przygotowania zaangażowali. Oprócz katechezy w szkole integralnym elementem przygotowań i ważną formacją w praktykowaniu wiary jest UCZESTNICZENIE DZIECI WRAZ Z RODZICAMI w Mszach świętych niedzielnych, w nabożeństwach okolicznościowych odprawianych specjalnie dla Państwa pociech i w rekolekcjach. MSZE ŚWIĘTE DLA DZIECI, I Z KAZANIEM DO DZIECI ODPRAWIAMY W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 10:30. Nabożeństwa dla dzieci, np. w październiku nabożeństwa różańcowe, w Adwencie Roraty a w Wielkim Poście Drogi Krzyżowe są we wtorki i czwartki o godz. 16:45. Bardzo serdecznie Państwa proszę byście uczestniczyli w nich systematycznie wraz ze swoimi dziećmi. To ważne, bo Rodzice są dla dziecka pierwszymi świadkami i nauczycielami wiary.

1. FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA do pobrania Tutaj

Bardzo proszę, żeby każdy Rodzic pobrał z niniejszej strony internetowej FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA do przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej. Bardzo proszę o wypełnienie go i dostarczenie WRAZ Z METRYKĄ CHRZTU DZIECKA do kancelarii parafialnej do 15 listopada 2021 r.

 

Słowo wyjaśnienia:

Na formularzu jest m.in. pytanie o chrzest dziecka. Bez Sakramentu Chrztu niemożliwe jest przystąpienie do jakiegokolwiek innego sakramentu. Metryka chrztu jest urzędowym potwierdzeniem, że dziecko jest ochrzczone. Dlatego bez tego dokumentu dziecko niestety nie będzie mogło przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

W przypadku dzieci, które były ochrzczone w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu wystarczy na formularzu zgłoszenia podać rok chrztu dziecka ponieważ dokumentacja znajduje się w naszej kancelarii i dopełnimy niezbędnych formalności we własnym zakresie.

Jeśli natomiast dziecko chrzczone było w innej parafii niż nasza konieczne jest pobranie z właściwej parafii metryki chrztu i dołączenie jej do formularza zgłoszenia. Raz jeszcze powtórzę: Bardzo proszę wypełnić formularz i dostarczyć go WRAZ Z METRYKĄ CHRZTU DZIECKA do kancelarii parafialnej do 15 listopada 2021 r.

2. DZIENNICZKI/INDEKSY ! smile

W październiku, na katechezie każde dziecko od pani katechetki otrzyma DZIENNICZEK DZIECKA PRZYGOTOWUJĄCEGO SIĘ do I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Ten dzienniczek to pomoc i mobilizacja do systematyczności w praktykowaniu wiary. Dzieci po każdej Mszy św. niedzielnej i po każdym nabożeństwie, w którym uczestniczyły zapraszamy do zakrystii po podpis. Podpis będzie potwierdzeniem obecności i pozwoli bardzo rzeczowo spojrzeć na sukcesy w duchowych przygotowaniach do uroczystości pierwszokomunijnej. „Rażące pustki” w dzienniczku, świadczące o nieuczestniczeniu we Mszach św., nabożeństwach i rekolekcjach będą niestety skutkowały odłożeniem przygotowań dziecka do I Komunii św. na kolejny rok, do czasu gdy uczciwie i rzetelnie przygotuje się do tego wyjątkowego Sakramentu.

Bardzo serdecznie więc Państwa proszę: nie tylko przypominajcie dzieciom o niedzielnej Mszy św. czy nabożeństwach ale sami bądźcie najskuteczniejszymi przewodnikami na drogach wiary czyli uczestniczcie w Mszach i nabożeństwach RAZEM ZE SWOIMI DZIEĆMI. „Słowa uczą, ale pociągają przykłady”! (to przy okazji stanie się piękną sposobnością do odświeżenia i ożywienia Waszej wiary i Waszej, dojrzałej relacji z Jezusem)

3. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu czyli od 6 marca 2022 r. będą odprawiane nie o 10:30 ale o godz. 16:00 specjalne Msze święte będące bezpośrednim przygotowaniem dzieci do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego. Spotkamy się na tych mszach św. 8 razy:

 

 

(a 15 i 22 maja są już uroczystości Pierwszokomunijne)

Bardzo serdecznie proszę byście Państwo także w tych Mszach świętych pilnie uczestniczyli razem ze swoimi dziećmi.

4. I jeszcze ważne sprawy czysto organizacyjne:

5. Zaglądajcie Państwo od czasu do czasu na tą stronę internetową parafii smile bo będą się tu pojawiały bieżące informacje i aktualne ogłoszenia w zależności od potrzeb i przebiegu naszych wspólnych przygotowań do I Komunii Świętej.

6. W razie wątpliwości służę pomocą. Mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z wyrazami szacunku Ks. Proboszcz

 

 

News 26.09.2021 r.

W niedzielę, 3 października o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.


News 19.09.2021 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Przepraszam, że dzisiejsze zebranie nie doszło do skutku. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie zdołałem dotrzeć do Państwa na czas. Po konsultacjach z Rodzicami ustalimy nowy termin spotkania. Szczegóły pojawią się na parafialnej stronie internetowej i w elektronicznym dzienniku ucznia.

Z wyrazami szacunku

ks. Proboszcz


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

W roku 2022 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przeżywać będziemy w naszej Parafii 15 i 22 maja (czyli w trzecią i czwartą niedzielę maja).

Proponuję by Państwa pociechy przystępowały do Sakramentu w następującym porządku:

Data
15 maja 2022 r.
15 maja 2022 r.
22 maja 2022 r.
22 maja 2022 r.
Godzina
10:30
12:30
10:30
12:30
Klasy
Szkoła Podstawowa nr 8: klasa III A i III B
Szkoła Podstawowa nr 8: klasa III C i Szkoła Podstawowa nr 12: klasa III A
Szkoła Podstawowa nr 12: klasa III B i III C
Rocznica dzieci, które do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły w 2021 roku

 

Przypisanie konkretnego terminu do konkretnych klas pozwoli dzieciom dobrze przeżyć Pierwszą Komunię Świętą. Grupa komunijna nie będzie zbyt liczna a w obrębie klasy dzieci doskonale się znają i dobrze się czują w swoim towarzystwie. Dzięki temu, że przystąpią wspólnie do Sakramentu nie będą narażone na dodatkowy stres i rozproszenia. Podział terminów ze względu na klasy ułatwi także przygotowania i próby. Będzie też korzystny dla Państwa bowiem wiele rozmaitych ustaleń i prac poprzedzających uroczystość będziecie realizować w gronie ludzi, których już poznaliście np. na wywiadówkach i szkolnych zebraniach.

Ufam, że nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie sprawi, że Wasze dzieci całym sercem przeżyją uroczystość komunijną i prawdziwie spotkają się z Eucharystycznym Jezusem.

ks. Proboszcz

Odsłony: 2658