Informacje o Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w 2017 roku


Ogłoszenie

W niedzielę, 26.03.2017 bezpośrednio po Mszy św. (z godziny 16:00) dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, rodzice grupy z 14 maja zapraszają na spotkanie z fotografem w celu omówienia warunków fotografowania dzieci podczas uroczystości. Spotkanie ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć zainteresowani rodzice z wszystkich grup komunijnych. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.

 


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Bardzo dziękuję za tak liczne przybycie na spotkanie - w szkole, we wrześniu -  dotyczące Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci. Zarówno w Szkole Podstawowej nr 8 jak i w Szkole Podstawowej nr 12 rozmowy były bardzo ożywione i konstruktywne. Odbieram to jako wyraz Państwa troski o staranne przygotowanie Waszych pociech do Uroczystości Pierwszokomunijnej oraz pragnienia, by sama uroczystość miała piękną oprawę koncentrującą uwagę dzieci na Jezusie Eucharystycznym. Cieszę się i mam nadzieję na owocną współpracę

Jak Państwo wiecie jestem proboszczem Waszej Parafii od lipca br. i pewne rzeczy zostały rozstrzygnięte, zaplanowane i podane Państwu do wiadomości jeszcze przez mojego poprzednika - ks. Jerzego Kowalczyka. Ale na tyle, na ile to było możliwe, starałem się uwzględnić wszystkie Państwa wnioski.

Poniżej pozwoliłem sobie dokonać zestawienia wszystkich naszych wspólnych ustaleń.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w 2017 roku będzie się odbywała w TRZECH TERMINACH:

7 maja 2017 r. godz. 9:00

14 maja 2017 r. godz. 9:00 i godz. 11:00

21 maja 2017 r. godz. 11:00

Natomiast ROCZNICA dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w 2016 roku będzie 21 maja 2017 r. o godz. 9:00.

Pamiątkowe obrazki Pierwszokomunijne dzieci otrzymają w trakcie "białego tygodnia". W dniu Pierwszej Komunii Św. nie będzie po południu żadnego spotkania dla dzieci w kościele, byście mogli Państwo świętować spokojnie w gronie rodzinnym.

Proszę byście Państwo zapisali swoje dziecko na konkretny dzień i konkretną godzinę uroczystości najpóźniej do 20 grudnia 2016 r. Zapisów proszę dokonywać u Pani Katechetki uczącej Waszą pociechę. Także do Pani Katechetki i także w terminie do 20 grudnia 2016 r. proszę dostarczyć Metrykę Chrztu Państwa dziecka. Metryka jest potwierdzeniem, że dziecko jest ochrzczone. Bez Sakramentu Chrztu niemożliwe jest przystąpienie do jakiegokolwiek innego sakramentu. Dlatego bez tego dokumentu dziecko niestety nie będzie mogło przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. W przypadku dzieci, które były ochrzczone w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu wystarczy Pani Katechetce podać rok chrztu dziecka ponieważ dokumentacja znajduje się w naszej kancelarii i dopełnimy niezbędnych formalności we własnym zakresie.

Specjalne Msze święte będące bezpośrednim przygotowaniem dzieci do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego rozpoczną się od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu czyli od 5 marca 2017 r. i będą odprawiane o godz. 16:00.

A zatem spotkamy się osiem razy smile:
05.03.2017 r.
12.03.2017 r.
19.03.2017 r.
26.03.2017 r.
02.04.2017 r.
09.04.2017 r.
23.04.2017 r.
30.04.2017 r.

Bardzo serdecznie proszę byście Państwo uczestniczyli w tych Mszach świętych pilnie smile razem ze swoimi dziećmi.

Do tego czasu (czyli do 5 marca 2017 r.) dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., a także wszystkie dzieci z naszej Parafii zapraszam na Mszę świętą w każdą niedziele o godz. 10:30 (będzie mi bardzo miło jeśli przyjdziecie Państwo wraz ze swoimi pociechami smile)

I jeszcze dwie sprawy czysto organizacyjne, o których rozmawialiśmy podczas naszego spotkania:

1. Bardzo proszę byście Państwo utworzyli coś na kształt "Komitetu Rodzicielskiego", w skład którego będzie wchodziło po dwoje rodziców z każdej klasy. Pozwoli to sprawniej uzgadniać szczegóły przygotowań. Ta grupa rodziców będzie reprezentowała wszystkich Państwa. Ci z Państwa, którzy chcieliby do tego "Komitetu" należeć proszę by zgłosili swoje dane do Pani Katechetki (również najpóźniej do 20 grudnia 2016 r.)

2. Poczyniliśmy także podczas naszych spotkań pewne ustalenia dotyczące fotografowania i filmowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Aby stworzyć odpowiednie warunki wyciszenia i umożliwić dzieciom skupienie się na tym co najważniejsze, w strefie kościoła przeznaczonej wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych będzie mógł przebywać jeden fotograf i jeden kamerzysta. Bardzo proszę byście wybrali Państwo profesjonalistę, któremu powierzycie to zadanie. Pewnie warto pomyśleć o tym już teraz.

W razie wątpliwości służę pomocą. Mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę też śmiało pytać Panie Katechetki.

Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie. Szczęść Boże.

ks. Paweł Szubert - proboszcz

Odsłony: 4619